Bankowość internetowa- dlaczego warto z niej korzystać?

Czasów, kiedy do wykonania transakcji bankowej potrzebny był konsultant – pracownik banku pewnie nie pamiętają osoby wkraczające obecnie w dorosłe życie. Jest jednak faktem, że każdą transakcję – wpłaty, wypłaty, zmiany danych adresowych, numeru dokumentu tożsamości przeprowadzał bankier. Obecnie jesteśmy w stanie robić to samodzielnie, zdalnie. Jest to zdecydowanie komfortowe rozwiązanie, z uwagi na oszczędność czasu i realizowanie dokładnie tych działań na koncie, jakie są przez nas preferowane. Spotkania z konsultantami poza  wizytami w banku i rozmowami telefonicznymi przenoszą się do Internetu- w formie czatu, wideorozmowy. Oczywiście w dalszym ciągu można umówić się osobiście w oddziale, jednak większość spraw można załatwić bez wychodzenia z domu.

Co daje bankowość internetowa?

  • Dostęp do środków przez całą dobę w każdy dzień w roku. Dzięki temu rozwiązaniu można samodzielnie niezależnie od pory dnia ustawić zlecenie stałe na przelew, opłacić rachunki, zrobić zakupy przez Internet, a także dokonać transakcji na numer telefonu, co rozwiązuje wiele problemów. Możliwość zalogowania się do bankowości online pozwala działać natychmiast, bez obawy, że trzeba pamiętać i planować transakcje.
  • Ułatwione oszczędzanie- zainstalowana aplikacja mobilna pozwala regulować limity na koncie, dotyczące zarówno płatności kartą jak i limit wartości dziennych transakcji. Dodatkowo w minutę można utworzyć konto oszczędnościowe i dowolnie ustalić zasadę wpływów. Może to być zlecenie stałe lub metoda zaokrąglania kwot. Płacąc niepełną sumę, np. 8,50 zł dopełnienie do 10 zł, a więc 1,50 zł wpływa na konto oszczędnościowe. W zależności od ilości transakcji oraz założonego zaokrąglenia, zbierają się „zaskórniaki”, przeradzające się w dobre zabezpieczenie finansowe.
  • Bezpieczeństwo transakcji- obecnie zabezpieczenia aplikacji jak i transakcji są na wysokim poziomie. Potwierdzenie kodem SMS, odciskiem palca- za pomocą uwierzytelniania linii papilarnych, pinem. W kieszeni nosimy codziennie więcej pieniędzy niż nam się wydaje, jednak czujemy się spokojni, bo nikt nie ma do nich dostępu.
  • Przez konto w banku można założyć profil zaufany. Dzięki niemu można dokonać dopisania do listy wyborców, złożyć PIT lub wniosek o rozpoczęcie działalności gospodarczej. Możliwość złożenia dokumentów do Urzędu Pracy, Urzędu Skarbowego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych stała się o wiele prostsza.

Zazwyczaj zakładając konto w banku, otrzymuje się obecnie dane do logowania w bankowości internetowej. Możliwość płacenia NFC- telefonem, BLIKIEM lub przy pomocy numeru telefonu jest uproszczeniem z gwarancją bezpieczeństwa.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *